Ucz się od najlepszych na temat bardziej inteligentnych napraw samochodowych

Ucz się od najlepszych na temat bardziej inteligentnych napraw samochodowych

Każdy właściciel samochodu rozumie stres związany z automatyczną naprawą. Będziesz musiał wydać pieniądze, aby uzyskać mechanika, który naprawi samochód lub zainwestuje trochę czasu i energii w samodzielne naprawienie samochodu. Każda z metod może być problematyczna, ale porady w tym artykule mogą pomóc w łatwiejszym rozwiązywaniu problemów.

Nie należy lekceważyć, jak ważne jest przechowywanie zestawu ratunkowego w samochodzie. Możesz tworzyć własne; obejmują rzeczy, które będziesz musiał mieć na zapas, dodać gaz lub naładować baterię. W przypadku, gdy twój samochód rozpadnie się w środku nocy na bezludnej drodze, weź ze sobą koce, baterie i latarkę.

Miej oko na poziom grzejników. Po prostu uruchom silnik na kilka minut, a następnie obetnij silnik i unieś osłonę. Nie otwierać chłodnicy, gdy samochód jest uruchomiony. Sprawdź płyny chłodnicy za pomocą prętowego wskaźnika poziomu i pamiętaj, aby zawsze mieszać chłodziwo z wodą przed umieszczeniem go w chłodnicy.

Jeśli reflektory nie wydają się tak jasne, jak kiedyś, możesz sprawdzić ich czystość. Pozostałości mogą zmniejszać moc światła. Użyj wysokiej jakości produktu do czyszczenia szkła i zdecydowanie popraw sytuację.

Sprawdź, czy możesz wstępnie określić problem z pojazdem przed przystąpieniem do mechaniki. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, jeśli samodzielnie zdiagnozujesz problem. Zapewnia to również, że mechanik nie będzie próbował pociągnąć za szybę. Zapewne wiesz, że niektórzy mechanicy oszukają cię o naprawie twojego samochodu, żeby cię bardziej oskarżyć.

Zapytaj, czy Twój mechanik ma doświadczenie z marką i modelem Twojego samochodu. Podczas gdy większość pojazdów wykonuje się w podobny sposób, wiele rzeczy pod maską jest zupełnie inaczej. Jeśli nie masz pewności, wydaj dodatkowe pieniądze i udaj się do autoryzowanego sprzedawcy.

Gdy Twoje reflektory lub tylne światła przepalą się, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na naprawach, jeśli zrobisz to sam. O ile w niektórych pojazdach jest to łatwiejsze niż w innych, o wiele taniej jest zrobić to samemu. Zapytaj kogoś, kogo znasz, czy może cię poinstruować, jak to zrobić.

Zapamiętaj każde światło i symbol na desce rozdzielczej deski rozdzielczej. Kiedy się zapala, pomaga zrozumieć, z czym masz do czynienia. Światła deski rozdzielczej ostrzegają o potencjalnych problemach. Nie ignoruj ​​zapalonych świateł na desce rozdzielczej, ponieważ problem może się nasilić, jeśli zostanie zignorowany.

Niektóre sklepy motoryzacyjne nawet były znane z wymiany opon na starsze modele. Próbują zarabiać w ten sposób. Przed zabraniem samochodu do garażu użyj kredy do oznaczenia opon. Jeśli po powrocie nie zobaczysz kredy, zostałaś ofiarą.

Nie pozwól, aby mechanik mówił ci o tym, żeby silnik twojego samochodu się przepłukał, kiedy go nie potrzebuje. Jest to kosztowna usługa, a nie coś, co zwykle wykonuje się podczas normalnej konserwacji.

Spuść hamulce przed wyniesieniem samochodu na jazdę próbną po zakończeniu serwisowania. Poświęć też czas na pompowanie płynu hamulcowego. Sprawdź szczelność, aby upewnić się, że płyn nie wysycha. Po wykonaniu tej czynności możesz rozpocząć jazdę próbną na drodze o minimalnym natężeniu ruchu. Rozpocznij powoli i stopniowo zwiększ prędkość, aby ustalić, czy problem został rozwiązany.

OEM oznacza producenta oryginalnego sprzętu. Musisz to wiedzieć, wymieniając części. Jeśli określisz, że chcesz części do oryginalnego wyposażenia, mechanik pomyśli, że wiesz o czym mówisz. Zmniejszy to prawdopodobieństwo uzyskania zużytych części.

Jesteś całkowicie zdolny do zmiany oleju, sprawdzenia płynów i prostych czynności konserwacyjnych, takich jak te. To fałsz, że tylko mechanicy są uprawnieni do rutynowej konserwacji. Dowiedz się, jak wykonać to zadanie przed rozpoczęciem, ale zrozum, że może być brudny.

Kiedy twój mechanik zidentyfikuje problem, poproś go, aby dał ci kilka godzin na zastanowienie się nad naprawami, zanim go naprawisz. Zadzwoń do innych warsztatów i dealerów i zapytaj, ile będą obciążać Cię za naprawy, które popiera pierwszy mechanik. Jeśli podana cena jest zbyt wysoka, zapłać za diagnozę i odejdź.

Zachowaj plik ze wszystkimi ważnymi dowodami naprawy pojazdu. Zorganizuj je chronologicznie lub według rodzaju naprawy lub konserwacji, aby łatwo znaleźć określone pokwitowanie. Chcesz się upewnić, że posiadasz pełną dokumentację konserwacji samochodu, aby zapewnić odpowiednie naprawy i pełne zadowolenie w przypadku powstania sporu. Ta informacja powinna być dla ciebie bardzo cenna.

Im więcej wiesz o swoim samochodzie, tym łatwiej będzie zrozumieć problemy, które występują. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o samochodach, rozważ wzięcie udziału w warsztatach samochodowych. Chociaż prawdopodobnie nie chcesz wydawać pieniędzy na zajęcia, kształcenie się w zakresie podstaw samochodu może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze w przyszłości, ponieważ będziesz mieć większą wiedzę na temat działania samochodów. Będziesz mógł zauważyć problemy, zanim rozwiną się one w poważne, a to wydłuży żywotność Twojego samochodu.

Utwórz budżet i powiedz mechanikowi, co to jest. Nigdy nie powinieneś mówić mechanikowi, żeby robił wszystko, co wymaga uwagi. Określona kwota nie powinna zostać przekroczona bez uprzedniego skontaktowania się z Tobą.

Nie dolewaj wody do zbiornika spryskiwacza szyby. Woda jest świetna dla ciała, ale nie dla systemu, który służy do czyszczenia przedniej szyby. Regularnie monitoruj swój zbiornik płynu do spryskiwaczy przedniej szyby i uzupełnij go, jeśli to konieczne. Nie ignoruj ​​przedziału, gdy wydaje się, że jest pusty.

Jeśli poprosisz o wycenę naprawy pojazdu, poproś o szczegółową listę. Pomoże to porównać dane szacunkowe z dwóch sklepów. Koszt części powinien być bardzo podobny, więc będzie to praca, którą naprawdę porównasz.

Twój pojazd może być naprawiony łatwiej z odpowiednią ilością wiedzy. Porady zawarte w tym artykule mogą pomóc w lepszym doświadczeniu. Będziesz o wiele szczęśliwszy z wyników.