Porady i porady dotyczące naprawy samochodów, aby pomóc każdemu

Porady i porady dotyczące naprawy samochodów, aby pomóc każdemu

Naprawienie samochodu może być bardzo kosztowne. Praca i części nie są tanie. Czy chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, wykonując własne naprawy? Ten artykuł może Ci pomóc w nauce tego,

Sprawdź, czy każdy potencjalny mechanik uzyskał certyfikat ASE. Podstawą tego certyfikatu jest to, że twój mechanik ma ponad dwuletnie doświadczenie i przeszli odpowiednie testy. W ten sposób możesz mieć najlepszych mechaników pracujących nad twoim samochodem.

Zadaj wiele pytań na temat swojego samochodu, kiedy przyniesiesz go do naprawy. Twoje pytania powinny skupiać się na kwestiach, które Twój pojazd ma, a także na tym, co możesz zrobić w przyszłości, aby zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. Zapobieganie problemom z samochodem to świetna umiejętność oszczędzania pieniędzy.

Jako mechanik, który wcześniej pracował nad twoją marką i modelem. Jeśli pracowali na tym samym typie pojazdu, który posiadasz, będą wiedzieć, które obszary należy najpierw sprawdzić w samochodzie.

Trzymaj swoje rekordy samochodowe pod ręką. Dobrym pomysłem jest umieszczenie ich w pojeździe, na którym jeździsz, na wypadek, gdybyś wymagał naprawy, gdy jesteś poza domem. Każdy mechanik pracujący przy twoim samochodzie będzie chciał je zobaczyć. To pomoże im szybciej i dokładniej ocenić problem.

Przed opłaceniem warsztatu samochodowego za pracę wykonaną w samochodzie, weź go na jazdę próbną, aby sprawdzić, czy działa prawidłowo. Ludzie często tego nie robią, zdając sobie sprawę, że problem nadal występuje.

Zawsze pytaj swojego mechanika o części OEM. Części te są wydawane przez producenta pojazdu. Może być tańsze przyjmowanie ogólnych części, ale nie ma wiedzy o prawdziwej jakości tych części w ciągu wielu lat. To może być świetna okazja, ale jeśli musisz kontynuować wymianę części, to na dłuższą metę nie będzie to dobra okazja.

Przed oddaniem samochodu do naprawy usuń wszelkie kosztowności. Mechanik może wymagać wyczyszczenia samochodu przed wykonaniem naprawy, a twoje rzeczy osobiste mogą zostać utracone. To samo dotyczy twojego bagażnika lub łóżka twojej ciężarówki.

Jeśli nie masz reflektorów, które świecą wystarczająco jasno, być może trzeba je wyczyścić. Gruz z ulic może dostać się do twoich świateł, zmniejszając światło, które dają. Użyj wysokiej jakości produktu do czyszczenia szkła i zdecydowanie popraw sytuację.

Uzyskaj drugą opinię na temat wszystkich poważniejszych napraw. Chociaż można zaufać większości warsztatów naprawczych, nie trzeba wydawać więcej niepotrzebnych napraw. Znajdź sklepy, które specjalizują się w pracy, której potrzebuje Twój samochód. Jest spora szansa, że ​​te sklepy będą wiedzieć, jak naprawić swój samochód.

Zwróć uwagę na swoje pióra wycieraczek. Jeśli zauważysz, że wycieraczki nie czyszczą się skutecznie, nowa para jest w twojej przyszłości. Jeśli często mieszkasz w deszczu, pomyśl o wymianie piór wycieraczek co roku.

Zapytaj o ceny i stawki za pracę, zanim oddasz klucze mechanikowi. Niektóre sklepy mają swoje ceny w widocznych miejscach, więc przeczytaj uważnie i zadawaj pytania, jeśli czegoś nie rozumiesz. Bardzo ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, jak będą naliczane opłaty za naprawy. Niektóre sklepy podadzą szacunkowy czas naprawy w oparciu o wytyczne producenta. Inne sklepy mogą naliczać zawyżone stawki za drobne naprawy, które należy wykonać w krótszym czasie.

Myj samochód przez całą zimę. Zima to tak naprawdę sezon, w którym zewnętrzna strona samochodu otrzymuje największe obrażenia. Z cząsteczek latających w powietrzu może wystąpić rdza i ścieranie. Najlepiej wysuszyć samochód przed jazdą, aby nie dopuścić do powstawania lodu w samochodzie.

Sprawdź ciśnienie w oponach za każdym razem, gdy tankujesz paliwo. Upewnij się, że twoje opony nie mają w sobie czegoś osadzonego. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, natychmiast napraw problem. Uszkodzone opony mogą spowodować poważne wypadki, więc unikaj tej sytuacji za wszelką cenę.

Dobry mechanik prawdopodobnie będzie posiadał pewne referencje. Czy zostały one certyfikowane przez Automotive Excellent National Institute? Dzięki temu dowiesz się, czy są odpowiednio przeszkoleni i zapewnią Ci wysoką jakość obsługi.

Jeśli mieszkasz z ograniczonym budżetem, ale koniecznie musisz naprawić swój samochód, skontaktuj się z działem naprawy samochodów w szkole zawodowej. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i zapewni równie dobrą pracę w samochodzie.

Jeśli napotkasz poważny problem w nowym samochodzie, skontaktuj się z producentem. Być może już odwołali model lub mogą potrzebować raportów podobnych do twoich, aby zrobić to w przyszłości. W takich przypadkach producenci często naprawiają samochód.

Jeśli wycena naprawy wynosi więcej niż kilkaset dolarów, uzyskaj oszacowanie na piśmie. Ta pisemna ocena jest przydatna w przypadku, gdy należy złożyć skargę przeciwko mechanikowi. Poza tym mechanik nie będzie w stanie pokryć dodatkowych kosztów bez uprzedniej rozmowy z tobą.

Jeśli otrzymujesz kogoś, kto naprawi twój samochód, sprawdź, czy jest on w stanie zwrócić twoje stare części. Zapewni to, że wykonali pracę za Ciebie. Może to nie być konieczne w przypadku wszystkich napraw, takich jak wymiana układu wydechowego. Układ wydechowy to coś, co możesz łatwo zobaczyć, jeśli zostało ono wymienione.

Podczas mycia samochodu, usuń maty i bić je kilka razy za pomocą węża z wodą. Kawałki brudu naprawdę wbijają się w maty i przez pewien czas mogą spowodować poważne uszkodzenie tych mat. Dziury niech ziemia wbije się w dywan i sprawi, że samochód będzie wyglądał źle.

Prawie każdy samochód wymaga naprawy. Nie oznacza to, że musisz mieć mechanika wykonującego pracę. W przypadku niektórych prac możesz zaoszczędzić pieniądze i samemu dokonać napraw. Te wskazówki mogą dać ci samodzielną naprawę.