Pokonaj kłopoty z samochodem za pomocą tych porad Auto Naprawa

Pokonaj kłopoty z samochodem za pomocą tych porad Auto Naprawa

Samochody mogą być czasochłonne i bardzo kosztowne, jeśli nie masz pewności, jak je dobrze obsługiwać. Poza tym, że poznajesz wszystko co możesz na temat marki i modelu swojego samochodu, są też inne rzeczy, których możesz się nauczyć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o naprawach samochodowych i zaoszczędzić pieniądze na przestrzeni lat.

Nie musisz zaopatrywać się w mechanika w celu przeprowadzenia prostych napraw. Możesz zrobić wiele rzeczy samemu, jeśli umiesz. Jeśli grasz, rozważ przeprowadzenie badań online w celu zdiagnozowania problemu. Jeśli nie jest to bardzo trudna praca, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy wykonując naprawy samemu.

Zapisz każdą naprawę, którą wykonałeś w swoim samochodzie. Jeśli później wystąpią problemy, może pomóc mechanikowi, aby zobaczył te notatki. Te zapisy znacznie ułatwią diagnozowanie problemów identyfikacyjnych i zaoszczędzą czas i pieniądze.

Uważaj na mechaników, którzy pobierają opłaty za naprawy, które są niepotrzebne. Niezawodny mechanik powie Ci, czy jakiekolwiek części są zużyte i wymagają wymiany. Powinny jednak poprosić o zatwierdzenie przed ich wymianą. Jeśli technik wykona niepotrzebne naprawy lub naprawy, które nie zostały wcześniej uzgodnione, nie wracaj do nich w celu skorzystania z dalszych usług.

Dobrym pomysłem jest trzymanie małego zestawu narzędzi z tyłu samochodu w celu przeprowadzenia drobnych napraw na drodze. Twój zestaw narzędzi powinien mieć wyposażenie umożliwiające wymianę opony i innych niezbędnych przedmiotów. Kup jack, jeśli Twój samochód nie ma jeszcze jednego wyposażenia. Potrzebujesz obu typów wkrętaków, grzechotki, klucza dynamometrycznego i kluczy nasadowych. Nie kupuj narzędzi niskiej jakości. Kupuj jakościowe, niezawodne narzędzia, które nie będą się łamać.

Możesz zaoszczędzić sobie mnóstwo pieniędzy naprawiając spalone głowy lub światła tylne samodzielnie. Niektóre pojazdy mają prostszy system niż inne, ale można dużo zaoszczędzić, wykonując je samodzielnie, bez względu na złożoność systemu. Poproś doświadczonego przyjaciela, aby dał ci kilka wskazówek.

Bądź na bieżąco z piórami wycieraczek. Jeśli zauważysz, że wycieraczki przedniej szyby nie działają prawidłowo, uzyskaj nowe. Twoje pióra wycieraczek powinny być wymieniane co najmniej raz w roku.

Miej oko na światła znajdujące się na desce rozdzielczej i upewnij się, że wiesz o co im chodzi. Są tam, aby ci pomóc, więc skorzystaj z nich. Jeśli je zignorujesz, problem będzie tylko gorszy niż teraz.

Opłaca się śledzić regularnie planowane zmiany oleju. Zapewni to, że twój samochód działa z optymalną wydajnością. Brak regularnych zmian oleju może doprowadzić do uszkodzenia samochodu i wpłynąć na ogólną wydajność.

Dealer nie jest jedyną opcją naprawy. Powinieneś być w stanie znaleźć niezawodnych mechaników w swojej okolicy, przechodząc do warsztatu naprawczego lub niezależnego garażu. Zaufaj komuś, komu ci wygodnie.

Zrób zdjęcia samochodu przed jego serwisowaniem. Większość sklepów nie rozbiera samochodów, ale są tacy, którzy robią to, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Musisz mieć możliwość udokumentowania oryginalnych uszkodzeń wyrządzonych pojazdowi, na wypadek gdyby mechanik nie zdołał ich naprawić lub pogorszył sytuację.

Uważaj na rodzaj sklepu, w którym można zdjąć dobre opony i założyć stare. Czują, że mogą dostać pieniądze z twojej niewiedzy. Przed wizytą w sklepie użyj kredy do oznaczenia opon. Zostałeś oszukany, jeśli nie ma kredy na oponach, gdy ją podnosisz.

Nie pozwól mechanikowi powiedzieć, że płukanie silnika jest rutynową konserwacją. Ta droga usługa jest konieczna tylko wtedy, gdy wprowadziłeś niewłaściwe płyny do systemu lub często nie zmieniałeś oleju.

Nie kupuj żadnych części, które zawierają obietnicę trwałego życia. Często jest tak, abyś musiał zapłacić im więcej gotówki. Przykładowo, niektóre pojazdy są wyposażone w płyn przekładniowy oznaczony jako "czas życia". Płyn przekładniowy musi być zmieniany co 80 kilometrów.

Czy przeczytałeś instrukcję obsługi? Prawda jest taka, że ​​tak naprawdę niewielu właścicieli samochodów to robi. Warto przejrzeć go i zapamiętać, gdzie znajdują się ważne informacje. Ta mała książka zawiera wiele informacji o twoim pojeździe.

Możesz z łatwością wykonać konserwację zapobiegawczą, taką jak dodanie większej ilości oleju lub ponowne napełnienie przedziału płynów wycieraczek windishield. Nie musisz marnować pieniędzy na profesjonalistę do tych prac. Dowiedz się, jak wykonać to zadanie przed rozpoczęciem, ale zrozum, że może być brudny.

Po zastąpieniu części samochodowej mechanikiem, poproś go, aby oddał ci stary. Kiedy mechanik mówi "nie", prawdopodobnie nigdy faktycznie nie zastąpił części. Niestety, może to być ostrzeżenie, że mechanika nie jest zgodna z prawdą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie problemy występują w Twoim pojeździe, warto wiedzieć trochę, jak powstaje pojazd. Jeśli nie wiesz nic o samochodach, pomyśl o wzięciu udziału w zajęciach. Uczestnictwo w zajęciach z samochodu może nie być Twoim pomysłem na zabawę, ale proste informacje na temat konserwacji mogą w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze. Łatwiej będzie złapać problemy, zanim wymkną się spod kontroli.

Jeśli mechanik waha się przed udzieleniem ci pisemnego oszacowania, nie używaj go. Jeśli nie wykona poprawnie pracy, będziesz miał trudności z odzyskaniem jakichkolwiek szkód, ponieważ nie będziesz miał żadnego dowodu na pracę, do której był zobowiązany.

Skonsultuj się ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, aby polecić godnego zaufania mechanika. Doświadczenia twoich przyjaciół mogą dać ci dobry obraz tego, kto jest godny zaufania. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż podjęcie ryzyka związanego z mechanikiem, o którym nie masz wcześniejszych informacji.

Jak stwierdzono na początku tego artykułu, nauka podstawowej naprawy automatycznej może przynieść wiele korzyści w dłuższej perspektywie. Możesz samodzielnie rozwiązać problemy lub wybrać odpowiednią mechanikę. Więc trzymaj te wskazówki pod ręką, a następnym razem będziesz w stanie samodzielnie naprawić samochód.