Najważniejsze powody, by wynająć profesjonalnego mechanika

Najważniejsze powody, by wynająć profesjonalnego mechanika

Twój samochód jest prawdopodobnie jedną z twoich najważniejszych rzeczy, ponieważ polegasz na nim, by dostać się do pracy iz pracy (między innymi). Być może nie jesteś pewien, czy wiesz wystarczająco dużo o samochodach, ale chcesz się uczyć. Jeśli tak jest, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o automatycznej naprawie.

Chcesz mieć pewność, że mechanik pracujący na twoim pojeździe ma certyfikat ASE. Oznacza to, że technik ukończył test i ma ponad dwa lata doświadczenia. Oznacza to również, że masz doświadczonego, kompetentnego pracownika do naprawy samochodu.

Ważne jest, aby Twój samochód posiadał zestaw ratunkowy. Potrzebujesz narzędzi, aby wymienić płaską oponę, naładować baterię i musisz mieć zapasowy gaz. W przypadku, gdy twój samochód rozpadnie się w środku nocy na bezludnej drodze, weź ze sobą koce, baterie i latarkę.

Nie podawaj kluczy mechanikowi, zanim dowiesz się więcej o kosztach naprawy. Jeśli czegoś nie rozumiesz, wyjaśnij swoje obawy mechanikowi lub doradcy serwisowemu, zanim zaczną pracować w samochodzie. Nie chcesz być zszokowany ogromnym rachunkiem do zapłaty.

Kiedy masz problemy z samochodem, nie musisz odwiedzać mechanika. Możesz zrobić wiele rzeczy samemu, jeśli umiesz. Spróbuj rozwiązać problem w Internecie lub porozmawiaj ze znajomymi, aby dowiedzieć się, czy nie wiedzą, co może być nie tak z twoim samochodem. To nie jest takie trudne, a naprawdę możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, naprawiając samochód samodzielnie.

Skierowania są najlepsze, gdy szukasz zaufanego mechanika. Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną i zapytaj, czy mają jakieś rekomendacje. Możesz zapytać o cenę, jakość pracy i ogólne zadowolenie. Możesz wykorzystać ich doświadczenia, aby określić, czy mechanik jest uczciwy, czy nie.

Przejdź do instrukcji obsługi i najbardziej przydatnych stron. Przed wizytą u mechanika musisz znać podstawy swojego samochodu. Można nawet stwierdzić, że czytanie instrukcji może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Uzyskaj wiele szacunków, jeśli potrzebujesz dużej usługi. Nie płać dodatkowych pieniędzy za usługę, którą można wykonać za ułamek kosztów. Znajdź sklep, który specjalizuje się w Twojej konkretnej marki samochodu. Takie sklepy mają większą szansę wiedzieć, jak naprawić swój samochód.

Zanim przejdziesz do konkretnego sklepu, uzyskaj od przyjaciół informację o automatycznej naprawie. Mogą pomóc wskazać ci właściwy kierunek, jeśli tak. Nadal chcesz kontynuować, wykonując inne badania. Przyjrzyj się przynajmniej opiniom online, aby sprawdzić, co inni sądzą o danym sklepie.

Pamiętaj, aby często zmieniać olej. Zmiany oleju są ważne, więc Twój samochód może działać płynnie. Zaniedbanie tej części samochodu może zmniejszyć żywotność samochodu.

Dowiedz się, czy twój mechanik posiada odpowiedni certyfikat. Powinieneś przede wszystkim sprawdzić pieczęć ASE Seal of Approval z Instytutu Nat'l dla Automotive Service Excellence. Pomoże Ci to również poczuć się pewnie, że jakość twojej naprawy będzie równa.

Upewnij się, że nie będziesz zmuszony do dodatkowych napraw w sklepach z ciałem. Niektóre sklepy będą próbowały wycisnąć z ciebie każdego dolara. Umieść znaczniki kredy na oponach przed włożeniem samochodu. Jeśli nie ma kredy, gdy usługa została zakończona, masz już.

Nie pozwól nikomu sprzedawać części samochodowych, twierdząc, że będą trwały całe życie. To kłamstwo, próbując zabrać twoje pieniądze. Niektóre pojazdy są wyposażone w płyn "dożywotni" do transmisji. Chociaż nie trzeba zmieniać tak często, jak typowy płyn, nadal powinieneś go zmieniać co 80 000 mil.

Nierzadko zdarza się, że wysiadasz z samochodu w garażu, ale tylko po to, by wrócić i odkryć, że kilka wydatków zostało pokrytych. Jest to powszechnie stosowana technika, która daje wrażenie, że masz dobrą ofertę, a także doskonałą obsługę. Powiedz im, że chcesz poświęcić kilka godzin na podjęcie decyzji, a następnie zadzwoń po cytaty z innych sklepów.

Jeśli masz poważny problem zagrażający bezpieczeństwu w nowym samochodzie, skontaktuj się z producentem. Być może już odwołali model lub mogą potrzebować raportów podobnych do twoich, aby zrobić to w przyszłości. Często będą też rozwiązywać problem za darmo.

Nie ma powodu, dla którego proste czynności konserwacyjne, takie jak uzupełnianie oleju silnikowego lub dodawanie płynów do wycieraczek, nie mogą być wykonywane samodzielnie. Nie ma potrzeby, aby mechanik samochodowy wykonywał proste prace konserwacyjne. Nie powinieneś się wahać, aby samemu dokonać pewnych napraw, o ile posiadasz odpowiednie umiejętności i wiedzę.

Poproś o zwrot starych części po ich wymianie. Jeśli odmówi, może być tak, ponieważ część nigdy nie została wymieniona. Niestety, może to być ostrzeżenie, że mechanika nie jest zgodna z prawdą.

Podczas pracy nad samochodem dobrym pomysłem może być ustalenie limitu ilości pracy, którą można wykonać przed uzyskaniem od ciebie autoryzacji. Kiedykolwiek odwiedzasz sklep, nigdy nie powinieneś pozwolić mechanikom na samodzielne wykonywanie bardzo kosztownych napraw. Poproś swojego mechanika, aby zadzwonił do Ciebie, jeśli znajdzie więcej problemów, które należy naprawić.

Pracę nigdy nie należy wykonywać na pojeździe, jeśli masz mechanika, który ma problem z ustaleniem, jakie naprawy będą kosztować. Jeśli praca jest słaba, będziesz chciał odzyskać swoje pieniądze.

Jak już wspomniano, kluczowe znaczenie ma właściwe dbanie o samochód. Nawet wiedza o prostych czynnościach konserwacyjnych może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy zamiast iść do mechanika. Wykorzystaj informacje, których się nauczyłeś, gdy następnym razem będziesz musiał naprawić samochód.