Confused About Auto Repair? Te wskazówki mogą pomóc!

Confused About Auto Repair? Te wskazówki mogą pomóc!

Twój samochód jest jednym z najbardziej zależnych od posiadanego mienia. Wiele razy konieczne jest funkcjonowanie w życiu. Możesz być niewykształcony w kwestii samochodów, ale chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat. Ten artykuł to miejsce, od którego należy zacząć.

Zdobądź dobrą ładowarkę baterii, upewniając się, że trzymasz ją w samochodzie. Posiadanie rozładowanej baterii może pozostawić cię w bardzo okropnych miejscach. Ważne jest również, aby zrozumieć, jak prawidłowo podłączyć ładowarkę do akumulatora.

Nie należy lekceważyć, jak ważne jest przechowywanie zestawu ratunkowego w samochodzie. Zmontuj zestaw, który ma narzędzia do wymiany opon, ładowania akumulatora i wprowadzania większej ilości gazu do samochodu. Spakuj też kilka koców, trochę baterii i dobrą latarkę.

Regularnie sprawdzaj działanie grzejnika. Uruchom samochód, poczekaj kilka minut i wyłącz go, aby bezpiecznie sprawdzić grzejnik. Nie wolno otwierać chłodnicy, gdy samochód jest włączony. Za pomocą bagnetu zmierzyć ilość płynu chłodniczego, pamiętając, że większość typów należy rozcieńczać wodą.

Przed przekazaniem kluczy upewnij się, że masz dobry pomysł na koszt naprawy. Chcesz mieć pewność, że rozumiesz każde zarzut, a jeśli tego nie zrobisz, musisz wyjaśnić i zadać pytania, zanim wykonasz jakąkolwiek pracę. Nie chcesz odzyskać samochodu, tylko po to, żeby się zszokować, ile kosztują cię naprawy.

Aby rdza nie stała się problemem, należy regularnie myć i woskować samochód. Rdza się wydarzy, ale możesz spowolnić samochód, utrzymując samochód w czystości. Wykonaj zadanie woskowe, aby go chronić.

Jeśli potrzebujesz poważnych napraw, postaraj się poprosić o wiele ofert cenowych. Jeśli nie, możesz zapłacić za więcej pracy niż potrzebujesz. Nie spiesz się i znajdź sklep, w którym możesz zaufać. Poszukaj też kogoś, kto ma doświadczenie z Twoim typem samochodu. Takie sklepy mają większą szansę wiedzieć, jak naprawić swój samochód.

Zapytaj o ceny i stawki za pracę, zanim oddasz klucze mechanikowi. Opłaty mogą być ukryte i muszą być szczegółowe. Będziesz musiał wiedzieć, czego się spodziewać po ostatecznym rachunku. Sprawdź, aby zobaczyć szacowany czas naprawy, którą wykonałeś. Niektóre naprawy "drobniejsze" mogą trwać przez cały dzień, jeśli ich czasy ustalone są przez tych producentów.

Wiesz, co reprezentują światła na desce rozdzielczej. Są one przeznaczone do ostrzegania, gdy jest to potrzebne. Ignorowanie ich przez dłuższy okres czasu tylko sprawi, że problem będzie znacznie gorszy, niż jest już.

Nie musisz odwiedzać dilera samochodowego, aby naprawić samochód. Jest wielu techników, którzy mogą znajdować się bliżej domu. Musisz użyć mechanika, z którym czujesz się całkowicie komfortowo.

Większość ludzi nie patrzy na instrukcję w odniesieniu do swojego pojazdu. Ale przeczytanie go może dać ci wiele przydatnych informacji. Twoja instrukcja zawiera wszystko, co powinieneś wiedzieć, jeśli chodzi o konserwację samochodu i samodzielne wykonywanie drobnych napraw.

Czasami, gdy zabierasz samochód do naprawy, mówi się o innych problemach, kiedy przychodzisz po niego. Pozbawieni skrupułów sprzedawcy robią to, abyś czuł się tak, jakby twój samochód był niebezpieczny i że jesteś przyjacielem, oferując ci ofertę. Daj im znać, że się nad tym zastanowisz, a następnie rozejrzyj się za jeszcze lepszą ofertę.

Po pracy na hamulcach i przed jazdą próbną, odpowietrz hamulce. Po zakończeniu odpowietrzania upewnij się, że płyn hamulcowy jest pompowany. Próbujesz znaleźć wycieki w swoim urządzeniu, aby upewnić się, że nie występują żadne problemy. Po wykonaniu tej czynności możesz rozpocząć jazdę próbną na drodze o minimalnym natężeniu ruchu. Zacznij powoli, aby upewnić się, że naprawa została wykonana dobrze, zanim zaczniesz jeździć szybciej.

OEM to skrót od Original Equipment Manufacturer. Ilekroć trzeba wymienić części, należy pamiętać o tym terminie. Wydaje się, że wiesz, o czym mówisz, jeśli powiesz mechanikowi, że chcesz tylko części OEM. Twój mechanik nie będzie próbował używać części używanych, jeśli poprosisz o części OEM.

Jeśli zauważysz niebezpieczną wadę nowego pojazdu, skontaktuj się z jego producentem. Może nastąpić wezwanie do wycofania pojazdu lub producent rozważy wydanie nakazu wycofania, jeśli nie jesteś jedyną osobą, która narzeka. W przypadku nowego samochodu problem będzie na ogół objęty gwarancją, a sprzedawca go naprawi.

Poproś o zwrot starych części po ich wymianie. Jeśli ci nie pozwolą, to mogą niczego nie zastąpić. Mechanika powinna dostarczyć Ci starą część.

Ustal limity gotówkowe na to, co można zrobić samochodem bez specjalnego zezwolenia. Jeśli dostaniesz samochód, aby uzyskać ocenę, nie pozwól mu tylko ustalić, jakiej ceny chcą. Ustanowić ustaloną kwotę, której nie można przekroczyć bez upoważnienia.

Mechanika stoi między tobą a naprawianiem twojego samochodu. Wykorzystaj swoją najlepszą ocenę przy ustalaniu, czy mechanik jest uczciwy. Uważaj na mechaników, którzy mówią zbyt szybko, ignoruj ​​pytania i nie nawiąż kontaktu wzrokowego z tobą. Ci ludzie mogą być mniej niż uczciwi i mogą być drożsi.

Podczas mycia samochodu wyjmij maty i spryskaj je również wężem. Łatwo wnika głęboko w gumę, która może pozostawiać dziury. Otwory pozwalają wodzie, soli i brudowi przejść do twoich dywanów.

Jak wspomniano wcześniej, ważne jest, abyś dbał o swój pojazd. Możesz zaoszczędzić sobie sporo pieniędzy, nawet jeśli znasz tylko proste czynności konserwacyjne. Skorzystaj z tych wskazówek, gdy następnym razem twój pojazd zacznie działać dziwnie lub zaczniesz się tym martwić.